CONCURSURI ŞCOLARE an școlar 2017-2018

CONCURSURI EXTRAȘCOLARE
Premiul I- Niculae Monica, clasa a X a profesională Concurs județean  „Arta prelucrării lemnului”,ediția a II a, secțiunea Traforaj, Diploma nr. 2279 din 27.01.2018, coordonator Ionescu Elena
Premiul II –Găucă  Denisa, clasa a X a profesională Concurs județean  „Arta prelucrării lemnului”,ediția a II a, secțiunea Traforaj, Diploma nr. 2278 din 27.01.2018, coordonator Ionescu Elena
Premiul III - Nițu Gabriel, clasa a X a profesională Concurs județean  „Arta prelucrării lemnului”,ediția a II a, secțiunea Traforaj, Diploma nr. 2277 din 27.01.2018, coordonator Ionescu Elena
Premiul I – Petrică Vasilica Nicoleta, clasa a XI a D, Proiect Educațional Județean„Lemnul –în istoria civilizației umane”,etapa județeană, ediția I, secțiunea I. Referate/Referate științifice,  Diploma nr. 1140 din 23.01. 2018, coordonator Ionescu Elena
Premiul I – Roboiu Iuliana, clasa a XII a C, Proiect Educațional Județean„Lemnul –în istoria civilizației umane”,etapa județeană, ediția I, secțiunea II. Creație plastică/Geometria lemnului,  Diploma nr. 1140 din 23.01. 2018, coordonator Ionescu Elena
Premiul I - Gherganu Gabriela, XA, concursul internațional« Amitiéssansfrontières »,sectiuneacreatie literara, 23.03.2018, coordonator Florescu Paula
Premiul II- Aldescu Sorin Alexandru concursul internațional« Amitiéssansfrontières »,sectiunea desen, 23.03.2018, coordonator Florescu Paula
Premiul I - Echipajul format din Rizea Melania şi Păun Georgiana, clasa a X-a B, Concursul regional pentru liceele tehnologice „Gustave Eiffel”secțiunea Concurs de experimente chimice prezentate în limba franceză, coordonator Florescu Paula, Tulbureanu Paula
Premiul I - Alexandru Constantin Razvan, IX P, concursul national„Nașterea domnului - Renașterea bucuriei”, sectiuneadecoratiuni, 1333/21.12.2017, coordonator Florescu Paula
Mențiune - Tamaş Antonia IX B, concursul national„Nașterea domnului - Renașterea bucuriei”,secțiunea felicitări, 1333/21.12.2017, coordonator Florescu Paula
Premiu de originalitate, Vasile Daria, IX C concurs județean« Novembre en fête » ,secțiunea Parada pălăriilor, 3134/2017, coordonator Florescu Paula
Premiul I - Șovar Genica Maria, Teodoreci Alexandra Elena/XIA/Concurs județean„Mediul depinde de noi”, Diploma Nr. 11390/29. 06.2018, coordonator Staicu Cristina
Premiul I - Popa Bianca/IX A/ Concurs județean „Elev Eco-European”, Diploma Nr. 2915/07.06.2018
Premiul II - Budrugeac Anda/XIA/Concurs județean„Arta prelucrării lemnului”,Diploma Nr. 2302/ 27.01.2018, coordonator Staicu Cristina
Premiul III - Mihai Doina/XIA/Concurs județean „Arta prelucrării lemnului”, Diploma Nr. 2298/ 27.01.2018, coordonator Staicu Cristina
Premii la Concursul județean „Lemnul în istoria civilizației umane” desfășurat la Liceul Tehnologic Forestier Curtea de Argeș, 15.12. 2017, poziția 54/CAEEJ
Premii la Concursul județean „Arta prelucrării lemnului”, organizat la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși” Pitești, 27.01.2018, poziția 80/CAEEJ
Premii la Concursul județean „Adolescență fără violență”, organizat la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși” Pitești, 17.03.2018, poziția 23/CAEEJ
Premii la Concursul județean ”Brâncușiana”, organizat la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși” Pitești, 21.04.2018, poziți102/CAEEJ
Premii la Concursul județean „Cel mai bun tâmplar”, Liceul Tehnologic „Victor Slăvescu” Rucăr, 25.04.2018, poziția 108/CAEEJ
Premii la Concursul județean „Artă și tradiții populare românești” – Ediția II– organizat la Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși” Pitești, 12.05.2018, poziția 136/CAEEJ
Premii la diverse concursuri județene, regionale, naționale, internaționale
Elevi premiați la etapa județeană și calificați la etapa națională la Olimpiada la disciplinele din aria curriculară Tehnologii, ISJ Argeș, februarie-aprilie 2018
Certificate EUROPASS pentru 15 elevi, domeniul Fabricarea produselor din lemn în cadrul proiectului ERASMUS+, mobilitate la Salonic, Grecia, (18)19-30(31)martie 2018

 

CONCURSURI ŞCOLARE an școlar 2016-2017

FAZA NAȚIONALĂ
Participare  - Constantin Mădălina, Coandă Lavinia, VeloiuKarla, Concursul național interdisciplinar „Cultură și civilizație în România, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel
FAZA JUDEȚEANA
Participare la Concursul regional ”Șerban Țițeică”
Bobeică Octavian – Clasa a IX a B
Constantin Mareș - Clasa a IX a B
Premiul I – Constantin Mădălina, Coandă Lavinia, VeloiuKarla, Concursul național interdisciplinar „Cultură și civilizație în România, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel, Diploma 232 din 25.03.2017
Premiul II – Gogoncea Daniela, Concursul național de chimie Petru Poni
Premiul III – Popescu Oriana-Elena, Concursul național de referate Istorie, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel, Diploma 214 din 25.03.2017
Mențiune – Iancu Carmen Elena, Concursul național de referate Istorie, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel, Diploma 230 din 25.03.2017
Mențiune – Anghelescu Mihai Emanuel, Concursul național de referate Istorie, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel, Diploma 217 din 25.03.2017
Mențiune – Albu Mădălina Georgiana, Concursul național de referate Istorie, coordonator Mielcescu Gabriel, Drugău Viorel, Diploma 216 din 25.03.2017

REZULTATE EXTRAŞCOLARE:
CONCURS JUDEŢEAN INTERDISCIPLINAR «  SĂRBĂTOAREA TOAMNEI – SĂNĂTATE, ARTĂ ȘI INSPIRAȚIE», EDIŢIA a II-a,  2016-2017
SECŢIUNEA: ”Simfonia toamnei în culori” - desene
”Valsul frunzelor”, Preda Olivia, Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Pitești, prof. coord. Ionescu Elena, 35 puncte, Locul I
”Bogăția toamnei”, Preda Olivia Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși”, Pitesti, prof. coord. Ionescu Elena, 30.66 puncte, Mențiune
”Ochiul toamnei”, Iordache Adriana, Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși” Pitesti, prof. coord. Oțelea Daniela, 29.33 puncte, Mențiune
Secțiunea “Beneficiile toamnei in farfuria noastră-pledoarie pentru sănătate”
Popescu Oriana ( L.T. „Constantin Brâncuși”) – 48 puncte, Mențiune - Olimpiada Sportului Școlar – echipa de fotbal, locul 5
Premiul I – Nicolescu Carmen Andreea, clasa a XII a, Concursul județean ”Cel mai bun tâmplar”, ediția a V a, Liceul Tehnologic ”Victor Slăvescu” Rucăr, coordonator Neacșu Felicia
Premiul I – echipa THE SHINIG STARS, clasa a X a, Concursul Regional “Practice English On Comupters”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Ciucă Ruxandra, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul I – echipa THE SHINIG STARS, clasa a X a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Gheorghe Antoaneta, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul I – Niţu Gabriel, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Tâmplărie, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3157 din din 28 ianuarie 2017
Premiul I – Niţu Gabriel, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Traforaj, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3145 din din 28 ianuarie 2017
Premiul I – Ioniţă Elena, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Traforaj, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3143 din din 28 ianuarie 2017
Premiul I – Trupa Arlechin-Anghel Cristina şi alţii, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea IV. “Sus Cortina” – Concurs de teatru folcloric, cordonator Oţelea Daniela, Diploma nr. 7078 din 09.06.2017
Premiul I – Şerbănescu Laura şi alţii, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea III. “Drag mi-e jocul românesc” – Concurs de dansuri populare româneşti, cordonatori Gheorghe Antoaneta, Ciucă Ruxandra, Diploma nr. 7071 din 09.06.2017
Premiul I – Ivan Beatrice Constantina, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonator Neacşu Felicia, Diploma nr. 7062 din 09.06.2017
Premiul I – Nicolescu Carmen Andreea, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Neacşu Felicia, Diploma nr. 7038 din 09.06.2017
Premiul II – echipa HAPPY APPLES, clasa a IX a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Jidovu Nicoleta, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul II – echipa HAPPY APPLES, clasa a IX a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul II – Lăzăroiu Gabriela, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Traforaj, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3144 din din 28 ianuarie 2017
Premiul II – Lăzăroiu Gabriela, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Tâmplărie, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3158 din din 28 ianuarie 2017
Premiul II – Bărbulescu Andreea, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 7039 din 09.06.2017
Premiul II – Niţă Daniela şi alţii, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea III. “Drag mi-e jocul românesc” – Concurs de dansuri populare româneşti, cordonator Staicu Cristina, Diploma nr. 7076 din 09.06.2017
Premiul II – Preda Olivia, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonator  Oţelea Daniela, Diploma nr. 7063 din 09.06.2017
Premiul II – Ivan Beatrice Constantina, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonatori Gheorghe Antoaneta, Ciucă Ruxandra, Diploma nr. 7057 din 09.06.2017
Premiul III – echipa NEED FOR SPEED, clasa a XI a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Oţelea Daniela, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul III – echipa NEED FOR SPEED, clasa a XI a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Moraru Carmen Adriana, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Premiul III – Ioniţă Elena, clasa a IX a profes., Concursul Judeţean “Arta prelucrării lemnului”, secţiunea Tâmplărie, cordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 3159 din din 28 ianuarie 2017
Premiul III – PostaruIonela şi alţii, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea III. “Drag mi-e jocul românesc” – Concurs de dansuri populare româneşti, cordonator Staicu Cristina, Diploma nr. 7073 din 09.06.2017
Premiul III – PostaruIonela şi alţii, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea IV. “Sus Cortina” – Concurs de teatru folcloric, cordonator Moraru Carmen Adriana, Stoian Raluca, Diploma nr. 7080 din 09.06.2017
Premiul III – Bărbulescu Carmen şi alţii, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea III. “Drag mi-e jocul românesc” – Concurs de dansuri populare româneşti, cordonator Oţelea Daniela, Diploma nr. 7077 din 09.06.2017
Premiul III – Deaconu Andreea, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonatori Jidovu Nicoleta, GrîneaSorela, Diploma nr. 7058 din 09.06.2017
Premiul III – Albu Mădălina, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Staicu Cristina, Diploma nr. 7040 din 09.06.2017
Premiul III – Gogoncea Daniela Cristina, Concurs regional ”Cine știe câștigă”, coordoatori Staicu Cristina, Ruscea Mioara, Diploma 4861 din 31.05.2017
Premiul III – Preda O, Anghel C.  și alții, clasa a XI a, Salonul Inovației și Creativității ellevilor din Argeș, secțiunea Mediu
Menţiune – echipa THE TRAVEL GIRLS, clasa a XII a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Staicu Cristina, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Menţiune – echipa THE TRAVEL GIRLS, clasa a XII a, Concursul Regional “Practice English On Computers”, ediţia a IV a, februarie 2017, coordonator Moraru Carmen Adriana, Diploma nr. 480 din 03.04.2017
Menţiune – Ghiţă Lavinia, clasa a X a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonator Ionescu Elena, Diploma nr. 7060 din 09.06.2017
Menţiune – Şerbănescu Laura, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonatori Staicu Cristina, Ionescu Elena, Diploma nr. 7061 din 09.06.2017
Menţiune – Despa Andreea şi alţii, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea IV. “Sus Cortina” – Concurs de teatru folcloric, cordonatoriJidovu Nicoleta, Ionescu Elena, Diploma nr. 7081 din 09.06.2017
Menţiune – Piscu Ştefania şi alţii, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea IV. “Sus Cortina” – Concurs de teatru folcloric, cordonatori Staicu Cristina, Tuţă Graţiela, Diploma nr. 7082 din 09.06.2017
Menţiune – Budrugeac Anda şi alţii, clasa a IX a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea III. “Drag mi-e jocul românesc” – Concurs de dansuri populare româneşti, cordonatori Moraru Carmen Adriana, Tuţă Graţiela, Diploma nr. 7074 din 09.06.2017
Menţiune – Bărbulescu Carmen, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonator Moraru Carmen Adriana, Diploma nr. 7067 din 09.06.2017
Menţiune – Rotaru Diana, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordonator Staicu Cristina, Diploma nr. 7066 din 09.06.2017
Menţiune – Nicolescu Carmen Andreea, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea II. “Din cufărul bunicii…” – Parada costumelor populare româneşti, coordinator Neacşu Felicia, Diploma nr. 7065 din 09.06.2017
Menţiune – Anghel Cristina, clasa a XI a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Oţelea Daniela, Diploma nr. 7042 din 09.06.2017
Menţiune – Ivan Beatrice Constantina, clasa a XII a, Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Neacşu Felicia, Diploma nr. 7041 din 09.06.2017
Menţiune – Dedu Paula, clasa a X a profes., Concursul Judeţean “Arta şi tradiţii populare româneşti”, secţiunea I. “Casa românească în zi de sărbătoare” – Concurs de decoraţiuni tradiţionale româneşti, cordonator Moraru Carmen Adriana, Diploma nr. 7036 din 09.06.2017
Premiu special – Nica Gabriela Florentina, clasa a XI a, C0ncursul d ecreație literară ”Totul pentru o o apă curate”-Ziua Mondială a Apei-2017
 ALTE REZULTATE
PROIECT ”SOCIAL INNOVATION RELAY”- JUNIOR ACHIEVEMENT - Certificat coordonare participare 6 elevi, nr. 986 din 13.06.2017 – Ionescu Elena
Participare la Programul ”Școli Prietenoase cu Natura” – Societatea Ornitologică Română, Biroul teritorial Cluj - Formular de înregistrare la 22.10.2016 și Formular de raportare la 30.05.2017 – Ionescu Elena, Oțelea Daniela, Jidovu Nicoleta, Staicu Cristina
Participare la Programul ”Săptămâna Europeană a competențelor profesinale” – decembrie 2016 – Ionescu Elena
Parteneriate educaționale cu instituții de învățământ din județul Argeș

 

CONCURSURI ŞCOLARE an școlar 2015-2016

  • Premiul I – Coandă Lavinia, Veloiu Karla, Costandra Bianca, clasa a IX a, Concurs interdisciplinar “Cultură şi civilizaţie în România”, etapa judeţeană, ediţia 2016, coordonator prof. Mielcescu Gabriel
  • Premiul III – Bogdan Ionela Loredana, clasa a X a, Concurs judeţean de Fizică pentru licee tehnologice “Şerban Ţiţeica”, etapa judeţeană, coordonator prof. Ruscea Mioara
  • Menţiune  - Popescu Oriana Elena, clasa a X a, Concursul “Sesiune de referate şi comunicări ştiinţifice din învăţământul liceal, disciplina Istorie”, secţiunea Istoria românilor, etapa judeţeană, Ediţia 2016, coordonator prof. Mielcescu Gabriel
  • Premiu special –Albu Mădălina Georgiana, clasa a X a, Concursul “Sesiune de referate şi comunicări ştiinţifice din învăţământul liceal, disciplina Istorie”, secţiunea Istoria românilor, etapa judeţeană, Ediţia 2016, coordonator prof. Mielcescu Gabriel
  • Diplomă participare – Ghiţă Ionela Lavinia, clasa a IX a, Concurs judeţean de Fizică pentru licee tehnologice “Şerban Ţiţeica”, etapa judeţeană, coordonator prof. Ruscea Mioara
  • Diplomă participare – Gogoncea Daniela Cristina, clasa a IX a, Concurs judeţean de Fizică pentru licee tehnologice “Şerban Ţiţeica”, etapa judeţeană, coordonator prof. Ruscea Mioara

REZULTATE EXTRAŞCOLARE:

  • Premiul I- Popescu Bogdana şi Draghia RomeoConcurs judeţean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, ediţia a II a 2015, secţiunea Decoraţiuni, clasele IX –X
  • Premiul special Dulgheru Eliza, clasa a XI a – Concurs fotografie „Apa, univers într-o picătură”/APĂ CANAL 2000 SA
  • Premiul III – Anghelescu Mihai, clasa a X a – Concurs judeţean „Să exmatriculăm violenţa”, ediţia I, secţiunea „Eseu”
  • Premiul II – Olteanu Roxana şi Mihai Doina, clasa a X a, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Realizare film, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Premiul II – Cucu Ionuţ, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Realizare film, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Premiul II – Anghelescu Mihai, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Machete -Reproduceri, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Premiul III – Săraru Georgiana, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Realizare film, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Menţiune – Anghelescu Mihai, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Machete -Reproduceri, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Diplomă participare Comănescu Florentina, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Realizare film, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11
  • Diplomă participare Niţă Daniela, Concurs judeţean „Brâncuşiana”, ediţia a IV a, secţiunea Realizare film, cuprins în CAEEJ a ISJ Argeş, poziţia 11

 

CONCURSURI ŞCOLARE an școlar 2014-2015

Premiul I – Echipajul clasei XII A la concursul regional ”Practice English on Computers”, profesor coordonator Moraru Adriana, Gheorghe Antoaneta
Premiul III – Echipajul clasei a XI a la concursul regional ”Practice English on Computers”, profesor coordonator Ciucă Ruxandra, Jidovu Nicoleta
Mențiune – Echipajul clasei a IX a la concursul regional ”Practice English on Computers”, profesor coordonator Oțelea Daniela, Ionescu Elena
Premiul special – Echipajul clasei a X a la concursul regional ”Practice English on Computers”, profesor coordonator Staicu Cristina, Ciucă Ruxandra
Premiul III – Stan Ștefania, clasa a XII a A, la Concursul Județean Istorie și societate în dimensiune virtuală, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul III – Mihai Doina, clasa a X a B, la Sesiunea de comunicări științifice – Istoria Românilor, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul III – Olteanu Roxana, clasa a X a B, la Sesiunea de comunicări științifice – Istoria universală, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul I – Echipajul clasei a IX a F, la concursul județean Cultură și civilizație românească, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul II - Echipajul clasei a IX a A, la concursul județean Cultură și civilizație românească, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul I – Echipajul Firmei de exercițiu, la Târgul interregional al Firmelor de exercițiu – Pitești, profesor coordonator Grînea Sorela
Premiul II - Echipajul Firmei de exercițiu, la Târgul interregional al Firmelor de exercițiu – Râmnicu Vâlcea, profesor coordonator Grînea Sorela
Premiul III – Echipajul liceului, la concursul organizat în cadrul Proiectului ”De la liceu la propria afacere”, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul I - Duţescu Robert, Ştefan Mihai, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea decorațiuni clasa XI-XII, profesor coordonator Grînea Sorela
Premiul I - Medinţu Alexandra, Trandafir Octavian, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea film clasa XI-XII, profesor coordonator Ene Claudiu
Premiul I - Olteanu Roxana, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura
Premiul I - Caramalîu Mădălina, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa XI-XII, profesor coordonator Ene Claudiu
Premiul II - Catană Florentina, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa XI-XII, profesor coordonator Ene Claudiu
Premiul II - Mihai Doina, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa IX-X, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Premiul II - Sorescu Anamaria- Bodoga Ana,  Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea decorațiuni, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura
Premiul III - Miloş George- Din Daniela, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea decorațiuni, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura
Premiul III - Vasile Bianca, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa IX-X, profesor coordonator Mielcescu Gabriel
Mențiune - Căprescu Daniel, Marin Maria Alexandra, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea poezie, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura, Oprina Florina
Mențiune - David Emanuela - Cherbel Diana, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea decorațiuni, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura
Mențiune - Tambescu Alexandru- Dinca Tiberiu, Concursul județean „Tradiţii şi obiceiuri de iarnă”, secțiunea decorațiuni, clasa IX-X, profesor coordonator Gîju Laura
Premiul al II lea - Văduva Andrei şi Bold Livia, clasa a XII a B, la Concursul interjudeţean „Puncte de legătură între fizică şi disciplinele tehnologice”, profesor coordonator Ionescu Elena
Premiul I – Stan Ștefania, clasa a XII a A, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea Realizare film, profesor coordonator Tulbureanu Iuliana
Premiul I - Pătraşcu Cristina, Mihai Doina, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea colaje, profesori coordonatori Florina Oprina, Odeta Manolache
Premiul I – Berechet Ștefan, Mihai Doina, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea eseuri, profesori coordonatori Florina Oprina, Tulbureanu Iuliana
Premiul II - Comănescu Cătălina,  Tudoroiu Andrei, Berechet Ştefan, Lazăr Diana, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea cultură generală, profesori coordonatori Florina Oprina, Tulbureanu Iuliana
Premiul II - Militaru Mihai, Picui Alin, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea Realizare film, profesori coordonatori Florina Oprina, Manolache Odeta
Premiul III - Berechet Ştefan Petruţ, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea Realizare film, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul III - Tudoroiu Andrei,  Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea colaje, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul III - Spânache Eduard, Pârcălăbescu Robert, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea eseuri, profesori coordonatori Neacșu Felicia, Manolache Odeta
Mențiune - Niţă Florica, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea realizare film, profesori coordonatori Oprina Florina, Georgescu Cristiana
Mențiune - Cerbu Petruţa, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea realizare film, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Neacșu Felicia,
Mențiune - Vlcu Diana, Ferariu Bianca, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea colaje, profesori coordonatori Tuță Grațiela, Prunaru Anne Marie
Mențiune - Caramalîu Andreea, Concursul Județean ”Adolescență fără violență”, secțiunea eseuri, profesor coordonator Grînea Sorela
Premiul I - Berechet Ștefan, Trașcă Ionela, Mihai Doina, Savu Cătălin, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea cultură generală, profesori coordonatori Florina Oprina, Tulbureanu Iuliana
Premiul I - Bogdan Loredana, Stan Ana Maria, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea realizare film, profesori coordonatori Florina Oprina, Manolache Odeta
Premiul I - Mihai Doina, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea colaje, profesori coordonatori Florina Oprina, Manolache Odeta
Premiul I - Radu Maria Izabela, Alexe Cristina, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea machete - reproduceri, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul III - Săraru Valentina, Olteanu Roxana, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea realizare film, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Oprina Florina
Mențiune - Ioniță Robert, Popa Valentin, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea realizare film, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Mențiune - Buliche Denis, Concursul județean ”Brâncușiana”, secțiunea colaje, profesor coordonator Georgescu Cristiana
Premiul I - Tudoroiu Andrei, Mîndroc Raluca, Popa Valentin, Marin Alexandra, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea cultură generală, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul I - Tudoroiu Diana, Tudoroiu Andrei, Stan Ana Maria, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea postere - colaje, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul I - Militaru Mihai, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea scurt metraj, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul I - Tudoroiu Diana, Chebeş Valentina, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea realizare obiecte din materiale reciclabile, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Premiul II - Gheorghe Dorina, Neagu Marius Flavius, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea postere - colaje, profesor coordonator Ruscea Mioara
Premiul III - Cerbu Petruţa, Traşcă Ionela, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea scurt metraj, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Oprina Florina
Premiul III - Stan Ana Maria, Dumitru Daniela, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea realizare obiecte din materiale reciclabile, profesori coordonatori Oprina Florina, Manolache Odeta
Mențiune - Buşaru Georgiana, Voiculescu Andreea, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea fotografii, profesori coordonatori Oprina Florina, Manolache Odeta
Mențiune - Liţoiu Corina, Lazăr Diana, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea realizare obiecte din materiale reciclabile, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Manolache Odeta
Mențiune - Alexe Cristina, Ioniţă Robert, Concursul județean „EGO ECO SUM”, secțiunea realizare obiecte din materiale reciclabile, profesori coordonatori Tulbureanu Iuliana, Oprina Florina

 

CONCURSURI ŞCOLARE an școlar 2013-2014

Premiul I – Stan Ştefania la Simpozionul Judeţean „Chimia şi mediul”
Premiul II – Măndoiu  Ionuţ la Concursul „Istorie şi societate în dimensiune virtuală”
Premiul II – Stan Ştefania la Sesiunea de comunicări ştiinţifice istorie
Premiul II – Stan Ştefania la Concursul „Memoria Holocaustului” Premiul III – Echipa de elevi la Concursul Judeţean de antreprenoriat ,,Elevii de azi, antreprenorii de mâine”
Premiul III – Ioniţă Robert la Concursul Judeţean ,,Elev Eco-European”, secţiunea Comunicări tehnico-ştiinţifice, reportaje, filme
Menţiune – Gherghina Geanina, Voicu Cristina, Negescu Andreea, Lazăr Diana, Udrescu Ilie la Concursul Judeţean ,,Elev Eco-European”, secţiunea Concurs de cultură generală ecologică
Menţiune – Dumitrică Iulian la Concursul Judeţean ,,Brâncuşiana”, secţiunea Realizare reproduceri după opera lui Brâncuşi
Menţiune – Bădoi Luisa Andreea la Concursul interdisciplinar „Cine ştie câştigă!”, secţiunea Protecţia mediului
Menţiune – Neacşu Andreea Cosmina la Concursul interdisciplinar „Cine ştie câştigă!”, secţiunea Protecţia mediului
Menţiune – Lazăr Diana, Stan Ştefania, Gherghina Geanina, Pavel Cristina, Dănescu Cristina la Simpozionul Judeţean „Chimia şi mediul”
Menţiune – Bădoi Luisa la Sesiunea de comunicări ştiinţifice istorie

Participare – Pătraşcu Andreea, Zamfir Laura, Ujvaroşi Andrada la Concursul Judeţean ,,Brâncuşiana”, secţiunea Colaje
Participare – Sămăreanu George la Concursul Naţional de evaluare în educaţie la Fizică
Participare – Panait Constantin Cătălin la Concursul Naţional de evaluare în educaţie la Fizică
Participare – Zidaru Ana la Simpozionul Judeţean „Chimia şi mediul”, secţiunea Referate
Participare – Gheorghe Ionela, Roşu Ionela, Stan Daiana, Geambaşu Simona la Concursul Interjudeţean „Calitatea face diferenţa”, secţiunea Concurs interactiv
Participare – Berechet Ştefan Petruţ la Concursul Judeţean ,,Elev Eco-European”, secţiunea Comunicări tehnico-ştiinţifice, reportaje, filme
Participare – Dănescu Cristina la Concursul Judeţean ,,Elev Eco-European”, secţiunea Comunicări tehnico-ştiinţifice, reportaje, filme
Participare – Pătraşcu Bogdan Alexandru la competiţia Şcoala de vară 2012

 

CONCURSURI ŞCOLARE 2012

Drugescu Mădălina, Voica Alina şi Stoicescu Georgiana (clasa a XII-a) – Locul III la Concursul „Cultură şi civilizaţie”, etapa judeţeană

 

CONCURSURI ŞCOLARE 2011

•Doloc Eduard (clasa a XII-a) – Participare  la Concursul Naţional de Informatică Aplicată, etapa naţională
•Doloc Eduard (clasa a XII-a) – Locul I la Concursul Naţional de Informatică Aplicată, etapa judeţeană
•Constantin Daniela (clasa a XI-a) – Locul III la Concursul Naţional de Informatică Aplicată, etapa judeţeană
•Pavel Maria Cristina (clasa a XI-a) – Participare  la Concursul Naţional de Chimie „Petru Poni”, etapa naţională
•Pavel Maria Cristina (clasa a XI-a) – Premiul II  la Concursul Naţional de Chimie „Petru Poni”, etapa judeţeană
•Doloc Eduard (clasa a XII-a) – Menţiune la Concursul „Istorie şi societate în dimensiune virtuală”, etapa judeţeană
•Drugescu Mădălina, Voica Alina şi Stoicescu Georgiana (clasa a XI-a) – Locul II la Concursul „Cultură şi civilizaţie”, etapa judeţeană
•Constantin Daniela, Manea Mădălina şi Şerban Roxana (clasa a XI-a) – Locul II la Concursul „Cultură şi civilizaţie”, etapa judeţeană
•Shirley Delabroy (clasa a XII-a) – Locul III  la Sesiune de comunicări ştiinţifice, etapa judeţeană
•Popescu Cătălin (clasa a XI-a) – Locul III  la Sesiune de comunicări ştiinţifice, etapa judeţeană
•Grandori Andreea (clasa a IX-a) – Premiul I  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Marin Ionela Zaharia Elena (clasa a XII-a) – Premiul II  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Turcu Anca şi Drună Simona (clasa a XI-a) – Premiul III la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Duţă Cătălin şi Turcu Luiza (clasa a XII-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Ţurlescu Luana şi Ciucă Ioana (clasa a X-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Şerban Roxana (clasa a XI-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Sămăreanu George şi Mircea Alexandru (clasa a XI-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Drugescu Mădălina (clasa a XI-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Ciocârlan Andrei (clasa a IX-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Rusea Alin (clasa a IX-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”
•Soare Ionuţ (clasa a X-a) – Menţiune  la Simpozionul judeţean: „Mamei natură, cu dragoste”

 

Concursuri şcolare 2010

-Arina Radu, Mădălina Manea (cls. a X-a), Cristina Pârvu (cls. a IX-a) - Locul III la Concursul "Cultură şi civilizaţie în România" etapa judeţeană 2010
-Roxana Ciobanu, Bianca Dobrescu, Elena Zaharia (cls.a XI-a) Locul III la Concursul "Cultură şi civilizaţie în România" etapa judeţeană 2010
-Turcu Anca, (cls. a X-a D) Menţiune la Simpozionul judeţean „Chimia şi mediul”
-Enache Larisa şi Dumitru Măriuca Cristina, (cls. a XI-a A) Diplomă de Merit pentru participarea la Simpozionul Naţional „Şcoala Mileniului III”
-Stoica Robert şi Stan Ecaterina, (cls. a X-a E) Menţiune la Simpozionul judeţean „Alimentele şi sănătatea”
- Dobrescu Bianca (cls. a XI-a A) - Locul III la Concursul de Istorie şi Societate în dimensiuni virtuale
- Săvulescu Mihai şi Doloc Vasile (cls.a XI-a E) – Locul III la Concursul de Informatică Gh. Marinescu etapa judeţeană, Secţiunea Soft educaţional şi utilitar
- Doloc Vasile şi Butaru Raul (cls.a XI-a E) – Menţiune la Concursul de Informatică Gh. Marinescu etapa judeţeană, Secţiunea media-film
- Olteanu Cătălina (cls. a X-a D) – Menţiune la Concursul de Istorie şi Societate în dimensiuni virtuale
- Lincă Vlad şi Urs Ovidiu (cls.a XII-a F) - Diplomă de Merit la Simpozionul Naţional "Şcoala Mileniului III"

Concursuri şcolare 2009

-Turcu Anca, Olteanu Cristina - cls IX-a D - Menţiune – Sesiunea de Referate şi comunicări ştiinţifice "Istorie universală"faza judeţeană 2009
-Lincă Vlad (cls.a XI-a F) - Locul I la Concursul Naţional de Informatică aplicată -faza judeţeană 2009 şi participare la Concursul Naţional de Informatică aplicată - faza naţională 2009
-Zamfir Victor (cls.a XI-a F) - Menţiune la Concursul Naţional de Informatică aplicată - faza judeţeană 2009
-Urs Ovidiu, Nicu Ancuţa, Ion Simona şi Popescu George (cls.a XI-a F) - Locul I la Simpozionul Naţional Mioveni "Învăţare prin experiment"
-Opricescu Mihai (cls.a XI-a an de completare) - Locul I Concurs profesional pentru calificările dobândite în anul de completare faza judeţeană 2009, specializare– tâmplar universal
 -Ilina Ilie (cls.a XI-a an de completare) - Locul II Concurs profesional pentru calificările dobândite în anul de completare faza judeţeană 2009, specializarea – tâmplar universal
-Ene Elena, Ghena Victor – cls IX-a B - Locul II – Concursul de INFORMATICĂ „GHEORGHE MARINESCU” 2009 Secţiunea Multimedia – AFIŞ
-Ion Simona, Dumitru Cristina - cls XI-a F - Locul II – Concursul de INFORMATICĂ „GHEORGHE MARINESCU” 2009 Secţiunea Multimedia – FILM
-Dobrescu Bianca - cls X-a A - Locul III – Concursul de INFORMATICĂ „GHEORGHE MARINESCU” 2009 Secţiunea Multimedia – AFIŞ
-DobrescuBianca - cls X-a A - Locul II – Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza judeţeană 2009
-Doloc Eduard - cls X-a E - Locul III – Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza judeţeană 2009
-Lincă Vlad Valentin - cls XI-a F - Menţiune – Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza judeţeană 2009
-Turcu Anca, OlteanuCătălina şi Orleanu Cristina - cls IX-a D - Locul III – Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Cultură şi civilizaţie românească " faza judeţeană 2009

Concursuri şcolare 2008

-Lincă Vlad Valentin (cls.X)- Participare la Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza naţională Suceava 2008
-Lincă Vlad Valentin (cls.X)- Locul I la Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza judeţeană 2008
-Sima Andra (cls.XII)- Participare la Sesiunea de Comunicări ştiinţifice pe teme de biologie faza naţională 2008
-Sima Andra (cls.XII)- Locul I la Sesiunea de Comunicări ştiinţifice pe teme de biologie faza judeţeană 2008
-Nicodim Mihai (cls.X)- Locul III la Sesiunea de Comunicări ştiinţifice "Istorie şi societate în dimensiuni virtuale" faza judeţeană 2008
-Lincă Vlad Valentin  – cls X - Menţiune– Concursul de INFORMATICĂ "GHEORGHE MARINESCU” 2008 Subsecţiunea PAGINI WEB Ionescu Alexandru,
-Sima Andra– cls XI - Menţiune– Concursul de INFORMATICĂ „ GHEORGHE MARINESCU” 2008 Subsecţiunea SOFT EDUCAŢIONAL
-Manolea Andrei, Păun George – cls IX - Locul III – Concursul de INFORMATICĂ „ GHEORGHE MARINESCU” 2008 Subsecţiunea AFIŞE
-Alexe Andreea, DobrescuBianca– cls X - Menţiune – Concursul de INFORMATICĂ „GHEORGHE MARINESCU” 2008 Subsecţiunea AFIŞE
-ApostoluCosmin Georgian– cls XI - Menţiune – Concursul de INFORMATICĂ „ GHEORGHE MARINESCU” 2008 Subsecţiunea AFIŞE

Concursuri şcolare 2007

Predescu Ioana - clasa a X-a - Premiul II - Concursul de Referate şi Comunicări - Istorie Universală 2007
Berbec George - clasa a XII-a A - Menţiune - Concursul de Referate şi Comunicări - Istorie Universală 2007
Sandu Alina - clasa a XI-a D - Menţiune - Concursul de Referate şi Comunicări - Istorie Universală 2007
Juşcă Laurenţiu – clasa XI-a An de completare - Premiul I – Concurs profesional pentru calificările dobândite în anul de completare – tâmplar universal
Lincă Vlad Valentin – clasa a IX a E - Premiul III – Sesiunea de comunicări ştiinţifice „ Istorie şi  societate în dimensiune virtuală” – faza judeţeană 2007
Lincă Vlad Valentin  – clasa IX E - Premiul III – Concursul de INFORMATICĂ – „ GHEORGHE MARINESCU” 2007 Subsecţiunea SOFT EDUCAŢIONAL
Zinca  Ionuţ – clasa XI E - Premiul III – Concursul de INFORMATICĂ – „ GHEORGHE MARINESCU” 2007 Subsecţiunea SOFT EDUCAŢIONAL
Dobrişan Cristian - clasa IX F - Menţiune  – Concursul de INFORMATICĂ – „ GHEORGHE MARINESCU” 2007 Subsecţiunea SOFT EDUCAŢIONAL
Zamfir Victor - clasa IX F - Menţiune – Concursul de INFORMATICĂ – „ GHEORGHE MARINESCU” 2007 Subsecţiunea SOFT EDUCAŢIONAL

Concursuri şcolare 2006

Dumitru Ancuţa (cls.XII-a), premiul II la concursul "Istorie şi sociologie în dimensiune virtuală" 2006
Turcescu Cristina (cls.XII-a), premiul III la concursul "Istorie şi sociologie în dimensiune virtuală" 2006
Bojin Ştefan (cls.XII-a), menţiune la concursul "Istorie şi sociologie în dimensiune virtuală"2006
ZboraCosmina (cls.XI-a) premiul II la Sesiunea de referate şi comunicări ştiinţifice Biologie 2006
Ilie Emanuela Corina (cls.XI-a) menţiune la Sesiunea de referate şi comunicări ştiinţifice Biologie 2006
Baranghin Laurenţiu ( cls.XI-a An de completare) Premiul II Concurs profesional faza judeţeană Calificarea Tâmplar universal 2006
Cosac Alexandra (cls.X-a C) Premiul I Sesiunea de comunicări ştiinţifice Istorie faza judeţeană 2006
Frătoaica Iuliana (cls.XII-a D) Menţiune Sesiunea de comunicări ştiinţifice Istorie faza judeţeană 2006
Dragomir Elena (cls.X-a C) Premiul II Afişe pe calculator Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006
Dumitru Ancuţa (cls.XII-a A) Premiul II Afişe pe calculator Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Pan Ionuţ şi Rădulescu Alexandru (cls.IX-a A) Premiul III Afişe pe calculator Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Varvara Larisa şi PorumbielCosmin (cls.IX-a E) Menţiune Afişe pe calculator Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Marinescu Paul (cls.XI-a B) Premiul I Pagini WEB Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Cincă Ştefan (cls.XII-a D) Premiul I Pagini WEB Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
TurcescuCătălina (cls.X-a C) Premiul II Soft educaţional Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Oncioiu Mihaela (cls.IX-a A) Premiul II Soft educaţional Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Dumitru Ancuţa (cls.XII-a A) Premiul II Soft educaţional Concursul de informatică Ghe. Marinescu 2006.
Rădulescu Cristian Alexandru, Petrescu Alina Ioana şi Oncioiu Mihaela (cls.IX-a A) Menţiune specială la Concursul Chimexpert etapa zonală
La concursul revistelor scolare etapa judeteana aprilie 2006, organizat de ISJ Arges revista scolii „Pasi spre Univers” a obtinut Menţiune.
Cosac Alexandra şi Sima Andra (clasa a X) - locul II -  La concursul „Proiecte de mediu” mai 2006 – Faza judeteana
Lăcătuş Alexandra, Ivaşcu Oana, Cosac Alexandra, Cocioabă Alexandra - locul IV – La concursul „Proiecte de mediu” mai 2006 – Faza judeteana

Concursuri şcolare 2005

• Cincă Ştefan (cls.XI-a) si Marinescu Paul (cls. a X-a) locul III, Acţiunea ,,Pagini WEB'' la concursul Ghe. Marinescu 2005.
• Dogaru George (cls. IX-a), locul III, secţiunea Afişe la concursul de informatică Ghe. Marinescu 2005
• Turcescu Cristina (cls. XI-a), premiul I la concursul ,,Istorie si societate în dimensiune virtuală'' 2005.
Turcescu Cristina, Călin Ana Maria şi Dumitru Anca (cls.a XI-a), premiul II la Concursul "Cultură şi Civilizaţie" etapa judeţeană 2005.
• Cincă Ştefan (cls.XI-a) si Beu Gabriela (cls.XII), premiul II la concursul ,,Istorie si societate în dimensiune virtuală'' 2005.

back